Diferencies ente revisiones de «Campeonatu d'Europa de Saltos de la FEI»

ensin resume d'edición
==Medayistes==
===Individuales===
{| {{MedallistesMedayistes|edicióntipu=si|sede=si2}}
|- bgcolor="efefef"
| I <br/> [[1957]]<br/>[[Rotterdam]] ({{NLD}}) || {{Bandera|DEU}} [[Hans-Günter Winkler]]<br />''Sonnenglanz'' / ''Halla''<br />8 puntos || {{Bandera|FRA}} [[Bernard de Fombelle]]<br />''Bucephale'' / ''Buffalo''<br />11 puntos || {{Bandera|ITA}} [[Salvataore Oppes]]<br />''Pagoro''<br />24 puntos
 
===Equipos===
{| {{MedallistesMedayistes|edición=si|sede=si|columnestipu=2}}
|- bgcolor="efefef" valign=center
| I || <br/>[[1957]] || <br/>[[Rotterdam]] <br />({{NLD}}) || rowspan=12 colspan=6 align=center| Nun hebo competición d'equipos
|-
| II || <br/>[[1958]] || <br/>[[Aquisgrán]] <br />({{DEU|Alemaña Occidental}})
|- bgcolor="efefef"
| III || <br/>[[1959]] || <br/>[[París]] <br />({{FRA}})
|-
| IV || <br/>[[1961]] || <br/>[[Aquisgrán]] <br />({{DEU|Alemaña Occidental}})
|- bgcolor="efefef"
| V || <br/>[[1962]] || <br/>[[Londres]] <br />({{GBR}})
|-
| VI || <br/>[[1963]] || <br/>[[Roma]] <br />({{ITA}})
|- bgcolor="efefef"
| VII || <br/>[[1965]] || <br/>[[Aquisgrán]] <br />({{DEU|Alemaña Occidental}})
|-
| VIII || <br/>[[1966]] || <br/>[[Lucerna]] <br />({{CHE}})
|- bgcolor="efefef"
| IX || <br/>[[1967]] || <br/>[[Rotterdam]] <br />({{NLD}})
|-
| X || <br/>[[1969]] || <br/>[[Hickstead]] <br />({{GBR}})
|- bgcolor="efefef"
| XI || <br/>[[1971]] || <br/>[[Aquisgrán]] <br />({{DEU|Alemaña Occidental}})
|-
| XII || <br/>[[1973]] || <br/>[[Hickstead]] <br />({{GBR}})
|- bgcolor="efefef"
| rowspan=4 | XIII || rowspan=4 | <br/>[[1975]] || rowspan=4 | <br/>[[Múnich]] <br />({{DEU|Alemaña Occidental}}) || rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}}<br />(35,5 puntos) || [[Alwin Schockemöhle|A. Schockemöhle]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(94 puntos) || [[Paul Weier|P. Weier]] || rowspan=4 | {{FRA}}<br />(97 puntos) || [[Marcel Rozier|M. Rozier]]
|- bgcolor="efefef"
| [[Hartwig Steenken|H. Steenken]] || [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]] || [[Gilles-Bertran Balanda|G. B. Balanda]]
| [[Hendrik Snoek|H. Snoek]] || [[Jürg Friedli|J. Friedli]] || [[Hubert Parot|H. Parot]]
|-
| rowspan=4 | XIV || rowspan=4 | <br/>[[1977]] || rowspan=4 | <br/>[[Viena]] <br />({{AUT}}) || rowspan=4 | {{NLD}}<br />(20 puntos) || [[Harry Wouters|H. Wouters]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(20,25 puntos) || [[Derek Ricketts|D. Ricketts]] || rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}} || [[Norbert Koof|N. Koof]]
|-
| [[Anton Ebben|A. Ebben]] || [[Debbie Johnsey|D. Johnsey]] || [[Lutz Merkel|L. Merkel]]
| [[Johan Heins|J. Heins]] || [[David Broome|D. Broome]] || [[Gert Wiltfang|G. Wiltfang]]
|- bgcolor="efefef"
| rowspan=4 | XV || rowspan=4 | <br/>[[1979]] || rowspan=4 | <br/>[[Rotterdam]] <br />({{NLD}}) || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(24,70 puntos)|| [[Malcolm Pyrah|M. Pyrah]] || rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}}<br />(30,95 puntos) || [[Heinrich-Wilhelm Johannsmann|H. W. Johannsmann]] || rowspan=4 | {{IRL}}<br />(34,10 puntos) || [[John Roche|J. Roche]]
|- bgcolor="efefef"
| [[Derek Ricketts|D. Ricketts]] || [[Peter Luther|P. Luther]] || [[Gerry Mullins|G. Mullins]]
| [[David Broome|D. Broome]] || [[Gert Wiltfang|G. Wiltfang]] || [[Eddie Macken|E. Macken]]
|-
| rowspan=4 | XVI || rowspan=4 | <br/>[[1981]] || rowspan=4 | <br/>[[Múnich]] <br />({{DEU|Alemaña Occidental}}) || rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}}<br />(11,86 puntos)|| [[Norbert Koof|N. Koof]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(21,86 puntos) || [[Willi Melliger|W. Melliger]] || rowspan=4 | {{NLD}}<br />(26,35 puntos) || [[Emile Hendrix|E. Hendrix]]
|-
| [[Gert Wiltfang|G. Wiltfang]] || [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]] || [[Rob Ehrens|R. Ehrens]]
| [[Paul Schockemöhle|P. Schockemöhle]] || [[Bruno Candrian|B. Candrian]] || [[Johan Heins|J. Heins]]
|- bgcolor="efefef"
| rowspan=4 | XVII || rowspan=4 | <br/>[[1983]] || rowspan=4 | <br/>[[Hickstead]] <br />({{GBR}}) || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(12,19 puntos) || [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(21,89 puntos) || [[Harvey Smith|H. Smith]] || rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}}<br />(24,32 puntos) || [[Achaz von Buchwaldt|A. von Buchwaldt]]
|- bgcolor="efefef"
| [[Heidi Robbiani|H. Robbiani]] || [[David Broome|D. Broome]] || [[Michael Rüping|M. Rüping]]
| [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]] || [[Malcolm Pyrah|M. Pyrah]] || [[Paul Schockemöhle|P. Schockemöhle]]
|-
| rowspan=4 | XVIII || rowspan=4 | <br/>[[1985]] || rowspan=4 | <br/>[[Dinard]] <br />({{FRA}}) || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(21,56 puntos) || [[Nick Skelton|N. Skelton]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(42,08 puntos) || [[Philippe Guerdat|P. Guerdat]] || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(44,75 puntos) || [[Franke Sloothaak|F. Sloothaak]]
|-
| [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || [[Heidi Robbiani|H. Robbiani]] || [[Michael Rüping|M. Rüping]]
| [[John Whitaker|J. Whitaker]] || [[Willi Melliger|W. Melliger]] || [[Paul Schockemöhle|P. Schockemöhle]]
|- bgcolor="efefef"
| rowspan=4 | XIX || rowspan=4 | <br/>[[1987]] || rowspan=4 | <br/>[[Sankt-Gallen]] <br />({{CHE}}) || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(10,32 puntos)
| [[Nick Skelton|N. Skelton]] || rowspan=4 | {{FRA}}<br />(35,43 puntos) || [[Philippe Rozier|P. Rozier]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(45,01 puntos) || [[Philippe Guerdat|P. Guerdat]]
|- bgcolor="efefef"
| [[John Whitaker|J. Whitaker]] || [[Michel Robert|M. Robert]] || [[Willi Melliger|W. Melliger]]
|-
| rowspan=4 | XX || rowspan=4 | <br/>[[1989]] || rowspan=4 | <br/>[[Rotterdam]] <br />({{NLD}}) || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(20,35 puntos) || [[Nick Skelton|N. Skelton]] || rowspan=4 | {{FRA}}<br />(33,41 puntos) || [[Hervé Godignon|H. Godignon]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(35,85 puntos) || [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]]
|-
| [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || [[Philippe Rozier|P. Rozier]] || [[Markus Fuchs|M. Fuchs]]
| [[John Whitaker|J. Whitaker]] || [[Pierre Durand|P. Durand]] || [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]]
|- bgcolor="efefef"
| rowspan=4 | XXI || rowspan=4 | <br/>[[1991]] || rowspan=4 | <br/>[[La Baule]] <br />({{FRA}}) || rowspan=4 | {{NLD}}<br />(29,87 puntos) || [[Jos Lansink|J. Lansink]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(34,16 puntos) || [[John Whitaker|J. Whitaker]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(37,39 puntos) || [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]]
|- bgcolor="efefef"
| [[Emile Hendrix|E. Hendrix]] || [[David Broome|D. Broome]] || [[Rudolf Letter|R. Letter]]
| [[Piet Raymakers|P. Raymakers]] || [[Nick Skelton|N. Skelton]] || [[Willi Melliger|W. Melliger]]
|-
| rowspan=4 | XXII || rowspan=4 | <br/>[[1993]] || rowspan=4 | <br/>[[Xixón]] <br />({{ESP}}) || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(19,23 puntos) || [[Willi Melliger|W. Melliger]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(21,15 puntos)|| [[Nick Skelton|N. Skelton]] || rowspan=4 | {{FRA}}<br />(29,88 puntos) || [[Hubert Boudry|H. Boudry]]
|-
| [[Lesley Mcnaught-Mändli|L. Mcnaught-Mändli]] || [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || [[Michel Robert|M. Robert]]
| [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]] || [[John Whitaker|J. Whitaker]] || [[Eric Navet|E. Navet]]
|- bgcolor="efefef"
| rowspan=4 | XXIII || rowspan=4 | <br/>[[1995]] || rowspan=4 | <br/>[[Sankt-Gallen]] <br />({{CHE}}) || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(8 puntos) || [[Willi Melliger|W. Melliger]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(12 puntos) || [[Nick Skelton|N. Skelton]] || rowspan=4 | {{FRA}}<br />(16 puntos) || [[Hervé Godignon|H. Godignon]]
|- bgcolor="efefef"
| [[Lesley Mcnaught-Mändli|L. Mcnaught-Mändli]] || [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || [[Jean-Maurice Bonneau|J. M. Bonneau]]
| [[Markus Fuchs|M. Fuchs]] || [[John Whitaker|J. Whitaker]] || [[Roger Yves Bost|R. Y. Bost]]
|-
| rowspan=4 | XXIV || rowspan=4 | <br/>[[1997]] || rowspan=4 | <br/>[[Mannheim]] <br />({{DEU}}) || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(15,75 puntos) || [[Markus Merschformann|M. Merschformann]] || rowspan=4 | {{NLD}}<br />(21,61 puntos) || [[Bert Romp|B. Romp]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(34,86 puntos) || [[Robert Smith|R. Smith]]
|-
| [[Ludger Beerbaum|L. Beerbaum]] || [[Jos Lansink|J. Lansink]] || [[Geoff Billington|G. Billington]]
| [[Lars Nieberg|L. Nieberg]] || [[Emile Hendrix|E. Hendrix]] || [[Michael Whitaker|M. Whitaker]]
|- bgcolor="efefef"
| rowspan=4 | XXV || rowspan=4 | <br/>[[1999]] || rowspan=4 | <br/>[[Hickstead]] <br />({{GBR}}) || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(24,13 puntos) || [[Carsten-Otto Nagel|C. O. Nagel]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(25,91 puntos) || [[Beat Mändli|B. Mändli]] || rowspan=4 | {{NLD}}<br />(29,13 puntos) || [[Jos Lansink|J. Lansink]]
|- bgcolor="efefef"
| [[Marcus Ehning|M. Ehning]] || [[Willi Melliger|W. Melliger]] || [[Jan Tops|J. Tops]]
| [[Meredith Michaels-Beerbaum|M. Michaels-Beerbaum]] || [[Lesley Mcnaught-Mändli|L. Mcnaught-Mändli]] || [[Emile Hendrix|E. Hendrix]]
|-
| rowspan=4 | XXVI || rowspan=4 | <br/>[[2001]] || rowspan=4 | <br/>[[Arnhem]] <br />({{NLD}}) || rowspan=4 | {{IRL}}<br />(34,04 puntos) || [[Dermott Lennon|D. Lennon]] || rowspan=4 | {{SWE}}<br />(35,19 puntos) || [[Peter Eriksson|P. Eriksson]] || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(41,75 puntos) || [[Ludger Beerbaum|L. Beerbaum]]
|-
| [[Peter Charles|P. Charles]] || [[Rolf-Göran Bengtsson|R. G. Bengtsson]] || [[Lars Nieberg|L. Nieberg]]
| [[Kevin Babington|K. Babington]] || [[Marlin Baryard|M. Baryard]] || [[Sören von Rönne|S. von Rönne]]
|- bgcolor="efefef"
| rowspan=4 | XXVII || rowspan=4 | <br/>[[2003]] || rowspan=4 | <br/>[[Donaueschingen]] <br />({{DEU}}) || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(15,15 puntos) || [[Otto Becker|O. Becker]] || rowspan=4 | {{FRA}}<br />(25,30 puntos)|| [[Reynald Angot|R. Angot]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(28,86 puntos) || [[Willi Melliger|W. Melliger]]
|- bgcolor="efefef"
| [[Ludger Beerbaum|L. Beerbaum]] || [[Michel Hécart|M. Hécart]] || [[Markus Fuchs|M. Fuchs]]
| [[Marcus Ehning|M. Ehning]] || [[Michel Robert|M. Robert]] || [[Beat Mändli|B. Mändli]]
|-
| rowspan=4 | XXVIII || rowspan=4 | <br/>[[2005]] || rowspan=4 | <br/>[[San Patrignano]] <br />({{ITA}}) || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(18 puntos) || [[Marcus Ehning|M. Ehning]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(34,42 puntos) || [[Fabio Crotta|F. Crotta]] || rowspan=4 | {{NLD}}<br />(35,76 puntos) || [[Gerco Schröder|G. Schröder]]
|-
| [[Christian Ahlmann|C. Ahlmann]] || [[Steve Guerdat|S. Guerdat]] || [[Leon Thijssen|L. Thijssen]]
| [[Meredith Michaels-Beerbaum|M. Michaels-Beerbaum]] || [[Markus Fuchs|M. Fuchs]] || [[Yves Houtackers|Y. Houtackers]]
|- bgcolor="efefef"
| rowspan=4 | XXIX || rowspan=4 | <br/>[[2007]] || rowspan=4 | <br/>[[Mannheim]] <br />({{DEU}}) || rowspan=4 | {{NLD}}<br />(7,355 puntos) || [[Vincent Voorn|V. Voorn]] || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(9,17 puntos) || [[Ludger Beerbaum|L. Beerbaum]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(15,42 puntos) || [[Michael Whitaker|M. Whitaker]]
|- bgcolor="efefef"
| [[Jeroen Dubbeldam|J. Dubbeldam]] || [[Meredith Michaels-Beerbaum|M. Michaels-Beerbaum]] || [[David Mcpherson|D. Mcpherson]]
| [[Albert Zoer|A. Zoer]] || [[Marcus Ehning|M. Ehning]] || [[John Whitaker|J. Whitaker]]
|-
| rowspan=4 | XXX || rowspan=4 | <br/>[[2009]] || rowspan=4 | <br/>[[Windsor (Inglaterra)|Windsor]] <br />({{GBR}}) || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(27,66 puntos) || [[Steve Guerdat|S. Guerdat]] || rowspan=4 | {{ITA}}<br />(31 puntos) || [[Piergiorgio Bucci|P. Bucci]] || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(31,75 puntos) || [[Meredith Michaels-Beerbaum|M. Michaels-Beerbaum]]
|-
| [[Clarissa Crotta|C. Crotta]] || [[Natale Chiaudani|N. Chiaudani]] || [[Thomas Mühlbauer|T. Mühlbauer]]
| [[Pius Schwizer|P. Schwizer]] || [[Carlos Garcia Juan|C. Garcia Juan]] || [[Marcus Ehning|M. Ehning]]
|- bgcolor="efefef"
| rowspan=4 | XXXI || rowspan=4 |<br/> [[2011]] || rowspan=4 | <br/>[[Madrid]] <br />({{ESP}}) || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(10,41 puntos) || [[Marco Kutscher|M. Kutscher]] || rowspan=4 | {{FRA}}<br />(15,95 puntos) || [[Michel Robert|M. Robert]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(22,46 puntos) || [[Nick Skelton|N. Skelton]]
|- bgcolor="efefef"
| [[Carsten-Otto Nagel|C. O. Nagel]] || [[Pénélope Leprevost|P. Leprevost]] || [[Guy Williams|G. Williams]]
| [[Ludger Beerbaum|L. Beerbaum]] || [[Olivier Guillon|O. Guillon]] || [[John Whitaker|J. Whitaker]]
|-
| rowspan=4 | XXXII || rowspan=4 | <br/>[[2013]] || rowspan=4 | <br/>[[Herning]] <br />({{DEN}}) || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(12,18 puntos) || [[Ben Maher|B. Maher]] || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(12,77 puntos) || [[Daniel Deusser|D. Deusser]] || rowspan=4 | {{SWE}}<br />(13,44 puntos) || [[Jens Fredickson|J. Fredickson]]
|-
| [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || [[Carsten-Otto Nagel|C. O. Nagel]] || [[Angelica Augustsson|A. Augustsson]]
| [[Scott Brash|S. Brash]] || [[Ludger Beerbaum|L. Beerbaum]] || [[Rolf-Göran Bengtsson|R. G. Bengtsson]]
|- bgcolor="efefef"
| rowspan=4 | XXXIII || rowspan=4 | <br/>[[2015]] || rowspan=4 |<br/> [[Aquisgrán]] <br />({{DEU}}) || rowspan=4 | {{NLD}}<br />(8,82 puntos) || [[Gerco Schröder|G. Schröder]] || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(12,40 puntos) || [[Ludger Beerbaum|L. Beerbaum]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(18,23 puntos) || [[Janika Sprunger|J. Sprunger]]
|- bgcolor="efefef"
| [[Jeroen Dubbeldam|J. Dubbeldam]] || [[Daniel Deusser|D. Deusser]] || [[Paul Estermann|P. Estermann]]
| [[Jur Vrieling|J. Vrieling]] || [[Christian Ahlmann|C. Ahlmann]] || [[Romain Duguet|R. Duguet]]
|-
| rowspan=4 | XXXIV <br/>[[2017]] <br/>[[Gotemburgu]] ({{SWE}}) || rowspan=4 | {{IRL}}<br />( puntos) || [[Shane Sweetnam|S. Sweetnam]] || rowspan=4 | {{SWE}}<br />( puntos) || [[Henrik von Eckermann|H. von Heckermann]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />( puntos) || [[Nadja Peter Steiner|N. P. Steiner]]
| XXXIV || [[2017]] || [[Gotemburgu]]<br />({{SWE}}) || colspan=6 align=center| ''Va a celebrase del 22 al 27 d'agostu de 2017''
|- bgcolor="efefef"
| [[Bertram Allen|B. Allen]] || [[Malin Baryard-Johnsson|M. Baryard-Johnsson]] || [[Romain Duguet|R. Duguet]]
|- bgcolor="efefef"
| [[Denis Lynch|D. Lynch]] || [[Douglas Lindelöw|D. Lindelöw]] || [[Martin Fuchs|M. Fuchs]]
|- bgcolor="efefef"
| [[Cian O'Connor|C. O'Connor]] || [[Peder Fredricson|P. Fredricson]] || [[Steve Guerdat|S. Guerdat]]
|-
|}
 
559

ediciones