Abrir el menú principal

Lliga regularEditar

Clasificación finalEditar

Pos Forno J G P PF PC
1 FC Barcelona 34 29 5 3055 2613
2 Real Madrid CF 34 27 7 2788 2519
3 TAU Cerámica 34 27 7 2888 2452
4 Unicaja Málaga 34 27 7 2883 2582
5 Pamesa Valencia 34 22 12 2760 2622
6 Adecco Estudiantes 34 21 13 2767 2698
7 Jabón Pardo Fuenlabrada 34 20 14 2752 2669
8 Fórum Valladolid CB 34 16 18 2759 2795
9 Casademont Girona 34 15 19 2733 2797
10 Cáceres CB 34 14 20 2650 2732
11 Breogán Universidade 34 13 21 2669 2722
12 Caja San Fernando 34 13 21 2605 2642
13 Canaries Telecom 34 12 22 2591 2808
14 Joventut Badalona 34 11 23 2692 2820
15 Xixón Baloncestu 34 11 23 2643 2823
16 Cantabria Llobos 34 10 24 2484 2894
17 Proaguas Costablanca 34 9 25 2554 2846
18 Club Ourense Baloncestu 34 9 25 2630 2869
Campeón, Eurolliga
Clasificaos pa la Eurolliga
Clasificaos pa la Copa Saporta
Clasificaos pa la Copa Korać
Baxen a Lliga LEB

J = Partíos Xugaos; G = Partíos Ganaos; P = Partíos perdíos; PF = Puntos a favor; PC = Puntos en contra

Play Off pol títuluEditar

Cuartos de final Semifinales Final
     
                   
       
  1 FC Barcelona  3
  8 Fórum Valladolid CB  0  
  1 FC Barcelona  3
    4 Unicaja Málaga  0  
  4 Unicaja Málaga  3
  5 Pamesa Valencia  1  
  1 FC Barcelona  3
    2 Real Madrid CF  0
  3 TAU Cerámica  3
  6 Adecco Estudiantes  1  
  3 TAU Cerámica  2
    2 Real Madrid CF  3  
  2 Real Madrid CF  3
  7 Jabón Pardo Fuenla.  0  
Campeón de la Lliga ACB 2000-01
FC Barcelona
Décimu segundu títulu

NominacionesEditar

MVP de la TemporadaEditar

Posición Xugador Forno
Nala-pívot   Lou Ruca Xixón Baloncestu

MVP de la finalEditar

Posición Xugador Forno
Nala-pívot   Pau Gasol FC Barcelona

Xugador de la xornadaEditar

Xornada Xugador Forno Valoración
1   Devin Davis Breogán Universidade 40
2   Martin Cattalini Caja San Fernando 35
3   Velimir Perasović Jabón Pardo Fuenlabrada 37
4   Aaron Swinson Club Ourense Baloncestu 36
5   Lou Ruca Xixón Baloncestu 36
6   Lou Ruca Xixón Baloncestu 38
7   Román Montañez Fórum Valladolid CB 32
8-9   John Williams Fórum Valladolid CB 32,5
10   Derrick Alston Pamesa Valencia 36
11   Joaquín Ruiz Lorente Cantabria Llobos 38
12   Nacho Rodía Pamesa Valencia 34
13   A.J. Bramlett Fórum Valladolid CB 38
14-15   Velimir Perasović Jabón Pardo Fuenlabrada 35
16   Stephen Howard Xixón Baloncestu 45
17   Derrick Alston Pamesa Valencia 40
18   Bernard Hopkins Pamesa Valencia 42
18   Bobby Martin Canaries Telecom 42
19   Derrick Alston Pamesa Valencia 39
20-21   Xavi Fernández Canaries Telecom 24
22   Veljko Mršić Unicaja Málaga 30
23   Aaron Swinson Club Ourense Baloncestu 37
24   Devin Davis Breogán Universidade 36
25   Lou Ruca Xixón Baloncestu 48
26   Steve Payne Cantabria Llobos 41
27   Arturas Karnisovas FC Barcelona 44
28   Ademola Okulaja Casademont Girona 42
29   José Antonio Paraísu Cáceres CB 32
30-31   David Wood Jabón Pardo Fuenlabrada 32
32   Lou Ruca Xixón Baloncestu 42
33   Felipe Reyes Adecco Estudiantes 38
34   Marques Bragg Club Ourense Baloncestu 32

Xugador del mesEditar

Mes Xornaes Xugador Forno Valoración
Octubre 1-3   Elmer Bennett TAU Cerámica 29,5
Payares 4-8   Richard Scott Caja San Fernando 30,4
Avientu 9-13   Derrick Alston Pamesa Valencia 28
Xineru 14-17   Velimir Perasović Jabón Pardo Fuenlabrada 32,8
Febreru 18-22   Derrick Alston Pamesa Valencia 26,2
Marzu 23-26   Steve Payne Cantabria Llobos 28,3
Abril 27-31   Ademola Okulaja Casademont Girona 28
Mayu 32-34   Lou Ruca Xixón Baloncestu 31

Datos de los clubesEditar

Ver tamiénEditar