Abrir el menú principal

Lliga regularEditar

Clasificación finalEditar

Pos Forno J G P PF PC Dif
1 FC Barcelona 34 27 7 2792 2588 +204
2 Pamesa Valencia 34 26 8 2815 2524 +291
3 Unicaja Málaga 34 24 10 2663 2567 +96
4 Adecco Estudiantes 34 23 11 2870 2605 +265
5 Aúne Gran Canaria 34 21 13 2834 2713 +121
6 TAU Cerámica 34 18 16 2763 2665 +98
7 DKV Joventut Badalona 34 18 16 2849 2753 +96
8 CB Lucentum Alicante 34 18 16 2745 2716 +29
9 Lleche Río Breogán 34 17 17 2769 2830 -61
10 Real Madrid CF 34 17 17 2667 2608 +59
11 Caprabo Lleida 34 16 18 2730 2819 -89
12 Caja San Fernando 34 16 18 2722 2687 +35
13 Ricoh Manresa 34 15 19 2692 2757 -65
14 Jabón Pardo Fuenlabrada 34 14 20 2740 2881 -141
15 Casademont Girona 34 12 22 2623 2790 -167
16 Fórum Valladolid CB 34 11 23 2625 2789 -164
17 Cáceres CB 34 8 26 2683 2930 -247
18 CB Granada 34 5 29 2584 2944 -360
Campeón, Eurolliga
Clasificaos pa la Eurolliga
Clasificaos pa la Copa ULEB
Baxen a Lliga LEB

J = Partíos Xugaos; G = Partíos Ganaos; P = Partíos perdíos; PF = Puntos a favor; PC = Puntos en contra

Play Off pol títuluEditar

Cuartos de final Semifinales Final
     
                   
       
  1 FC Barcelona  3
  8 CB Lucentum Alicante  0  
  1 FC Barcelona  3
    4 Adecco Estudiantes  1  
  4 Adecco Estudiantes  3
  5 Aúne Gran Canaria  0  
  1 FC Barcelona  3
    2 Pamesa Valencia  0
  3 Unicaja Málaga  3
  6 TAU Cerámica  2  
  3 Unicaja Málaga  2
    2 Pamesa Valencia  3  
  2 Pamesa Valencia  3
  7 DKV Joventut Badalona  0  
Campeón de la Lliga ACB 2002-03
FC Barcelona
Décimu tercer títulu

Cuadru de resultanciesEditar

EST GCN CÁC CSF LLE GIR GRD LUC DKV FCB FOR FOI BRE PAM RMA MAN TAU UNI
Adecco Estudiantes 98−72 87−86 98−72 88−65 91−57 93−88 80−72 86−77 83−55 79−83 81−90 109−70 81−89 84−72 88−71 76−66 85−62
Aúne Gran Canaria 88−71 80−63 83−79 92−82 85−66 99−72 85−67 97−94 92−97 95−71 83−63 98−78 79−85 77−66 82−57 80−74 83−81
Cáceres CB 69−74 83−91 88−80 77−85 71−64 91−80 97−93 84−76 73−84 78−83 77−79 69−71 80−83 82−92 82−75 78−102 103−111
Caja San Fernando 85−72 76−59 79−76 66−73 77−68 98−75 75−83 82−87 93−82 70−68 82−93 84−80 77−80 91−74 104−100 89−70 77−82
Caprabo Lleida 91−78 84−89 79−82 78−69 80−75 88−81 87−83 89−115 70−86 80−61 88−100 72−76 64−62 85−69 85−78 66−78 70−77
Casademont Girona 80−88 100−96 93−80 73−80 77−86 87−68 89−83 78−84 74−80 73−77 79−73 86−78 75−67 66−83 81−68 87−99 69−81
CB Granada 93−89 86−83 61−65 77−89 69−73 59−62 73−80 85−106 66−81 76−70 61−69 93−84 66−89 78−87 83−100 66−88 84−91
CB Lucentum Alicante 60−67 88−89 91−87 84−76 100−96 79−64 105−73 70−85 85−75 79−77 87−81 89−85 82−71 83−70 82−51 70−65 76−70
DKV Joventut 70−81 84−77 91−82 74−91 95−97 93−74 91−82 99−93 74−77 80−72 94−73 68−59 68−89 74−78 99−80 73−74 70−63
FC Barcelona 80−74 85−78 99−82 84−70 94−88 75−62 93−78 83−80 81−80 84−75 93–47 81−72 67−68 92−91 89−83 70−62 65−68
Fórum Valladolid CB 71−78 76−104 84−79 69−85 88−95 92−90 89−71 72−68 92−98 71−74 73−83 78−67 79−100 75−80 78−71 86−78 73−74
J. Pardo Fuenlabrada 102−112 111−98 92−79 91−79 82−94 84−88 107−91 89−82 74−90 71−83 74−67 90−94 73−82 75−101 72−65 84−82 78−95
Lleche Río Breogán 78−91 78−61 108−96 80−77 91−70 119−109 76−72 84−73 89−77 70−84 95−90 82−72 88−77 88−78 111−112 70−69 78−79
Pamesa Valencia 88−81 72−74 98−69 81−69 101−75 89−71 75−73 82−92 75−67 87−74 95−72 92−73 88−70 77−76 94−72 78−65 68−69
Real Madrid CF 59−84 72−75 91−58 59−72 89−66 76−78 84−88 86−64 74−71 75−83 80−70 82−75 77−81 74−87 65−54 90−82 68−58
Ricoh Manresa 79−72 92−73 91−75 75−71 81−68 84−57 86−66 88−90 101−96 73−71 90−76 83−82 91−81 77−68 72−73 70−93 62−73
TAU Cerámica 87−94 94−81 85−65 88−80 84−81 84−79 95−77 86−56 81−75 98−108 82−84 90−76 81−70 74−92 78−96 92−84 63−64
Unicaja Málaga 78−77 68−56 98−77 83−78 86−80 81−92 81−73 79−76 73−74 75−83 84−83 72−62 89−68 78−86 85−80 85−76 70−74

NominacionesEditar

MVP de la TemporadaEditar

Posición Xugador Forno
Bistechu   Walter Herrmann Jabón Pardo Fuenlabrada

MVP de la finalEditar

Posición Xugador Forno
Base   Šarūnas Jasikevičius FC Barcelona

Xugador de la xornadaEditar

Xornada Xugador Forno Valoración
1   Alberto Angulo Caprabo Lleida 37
2   Éric Struelens Casademont Girona 32
3   Andrés Guibert Fórum Valladolid CB 32
4   Roberto Dueñes FC Barcelona 32
5   Macio Baston DKV Joventut Badalona 27
5   Walter Herrmann Jabón Pardo Fuenlabrada 27
5   Nikola Radulović DKV Joventut Badalona 27
6   Francisco Elson Caja San Fernando 46
7   Veljko Mršić Casademont Girona 41
8   Luis Scola TAU Cerámica 39
9   Dexen Tomašević Pamesa Valencia 47
10   Walter Herrmann Jabón Pardo Fuenlabrada 34
10   Lou Ruca CB Lucentum Alicante 34
11   Andrés Nocioni TAU Cerámica 45
12   Lou Ruca CB Lucentum Alicante 48
13-14   Felipe Reyes Adecco Estudiantes 37
15   Dexen Tomašević Pamesa Valencia 34
16   Walter Herrmann Jabón Pardo Fuenlabrada 38
17   Berni Hernández Jabón Pardo Fuenlabrada 34
18   Bud Eley Aúne Gran Canaria 33
19   Harper Williams Ricoh Manresa 29
20   Sérgio Ramos Caprabo Lleida 44
21   Harper Williams Ricoh Manresa 35
22   Óscar Yebra Fórum Valladolid CB 35
23-24   Walter Herrmann Jabón Pardo Fuenlabrada 36,5
25   Walter Herrmann Jabón Pardo Fuenlabrada 38
26   Felipe Reyes Adecco Estudiantes 48
27   Larry Lewis Aúne Gran Canaria 36
28   Laurent Foirest TAU Cerámica 31
29   Walter Herrmann Jabón Pardo Fuenlabrada 40
30   Adam Keefe Adecco Estudiantes 31
31-32   Lou Ruca CB Lucentum Alicante 35
33-34   Hurl Beechum III Cáceres CB 32,5

Xugador del mesEditar

Mes Xornaes Xugador Forno Valoración
Octubre 2-5   Javi Rodríguez Lleche Río Breogán 22,8
Payares 6-9   Francisco Elson Caja San Fernando 25,5
Avientu 10-14   Lou Ruca CB Lucentum Alicante 30,8
Xineru 15-17   Walter Herrmann Jabón Pardo Fuenlabrada 26
Febreru 18-20   Fabricio Oberto Pamesa Valencia 23,7
Marzu 21-26   Walter Herrmann Jabón Pardo Fuenlabrada 30,5
Abril 27-31   Walter Herrmann Jabón Pardo Fuenlabrada 29
Mayu 32-34   Lou Ruca CB Lucentum Alicante 32

Datos de los clubesEditar

Equipu !Entrenador Ciudá !Pabellón Aforu
Adecco Estudiantes   Pepu Hernández Madrid Palaciu de Vistalegre
15.000
Aúne Gran Canaria   Pedro Martínez Les Palmes de Gran Canaria Centru Insular de Deportes
5.200
Cáceres CB   Manolo Hussein Cáceres Pabellón Multiusos Ciudá de Cáceres
6.500
Caja San Fernando   Gustavo Aranzana Sevilla Palaciu de Deporte San Pablo
7.626
Caprabo Lleida   Edu Torres Lleida Pavelló Barris Nord
5.100
Casademont Girona   Juan Llaneza Girona Pavelló Girona-Fontajau
5.500
CB Granada   Sergio Valdeolmillos Granada Palaciu Municipal de Deportes de Granada Municipal de Granada
7.358
CB Lucentum Alicante   Julio Llambas Alicante Centru de Tecnificación
5.696
DKV Joventut Badalona   Manel Comes Badalona Pabellón Olímpicu de Badalona
12.500
FC Barcelona   Svetislav Pešić Barcelona Palau Blaugrana
7.585
Fórum Valladolid CB   Luis Casimiro Valladolid Polideportivu Pisuerga
6.300
Jabón Pardo Fuenlabrada   Óscar Quintana Fuenlabrada Pabellón Fernando Martín
5.700
Lleche Río Breogán   Andreu Casadevall Llugo Palaciu Provincial Dos Deportes
6.500
Pamesa Valencia   Paco Olmos Valencia Pabellón Fuente de San Luis
9.000
Real Madrid CF   Javier Imbroda Madrid Pabellón Raimundo Saporta
5.200
Ricoh Manresa   Ricard Cases Manresa Pavelló Nou Congost
5.000
TAU Cerámica   Duško Ivanović Vitoria Fernando Buesa Arena
9.693
Unicaja Málaga   Božidar Maljković Málaga Palacio José María Martín Carpena
10.233

Cambeos d'entrenadoresEditar

Jda. Club Entrenador saliente Fecha del cese Reemplazáu por
12 Fórum Valladolid CB   Jesús Muleru 20 d'avientu de 2002   Luis Casimiro
18 Casademont Girona   Trifón Poch 7 de febreru de 2003   Juan Llaneza
24 CB Granada   Antonio Gómez Nieto 21 de marzu de 2003   Sergio Valdeolmillos

Equipos por comunidaes autónomesEditar

Comunidá autónoma Nᵘ Equipo
  CAT 5 Caprabo Lleida, Casademont Girona, DKV Joventut Badalona, FC Barcelona y Ricoh Manresa
  Andalucía 3 Caja San Fernando, CB Granada y Unicaja Málaga
  Comunidá de Madrid 3 Adecco Estudiantes, Jabón Pardo Fuenlabrada y Real Madrid CF
  Comunidá Valenciana 2 CB Lucentum Alicante y Pamesa Valencia
  Castiella y Llión 1 Fórum Valladolid CB
  Estremadura 1 Cáceres CB
  Galicia 1 Lleche Río Breogán
  Islles Canaries 1 Aúne Gran Canaria
  País Vascu 1 TAU Cerámica

Xugadores por nacionalidaesEditar

País d'orixe Nᵘ Llistáu
  ESP 114 Ver tabla
  USA 55 Danya Abrams, Jerome Allen, Derrick Alston, Macio Baston, Hurl Beechum III, Elmer Bennett, Anthony Bonner, A.J. Bramlett, Corey Brewer, Louis Bullock, Paul Burke, Brian Cardinal, Devin Davis, Bill Edwards, Bud Eley, Tyrone Ellis, Rashard Griffith, Michael Hawkins, Bernard Hopkins, Mike Iuzzolino, Sydney Johnson, Adam Keefe, Jason Klein, Chuck Kornegay, Jay Larrañaga, Danny Lewis, Larry Lewis, Bobby Martin, M.C. Mazique, Amal McCaskill, Ryan Mendez, Jim Moren, Gabe Muoneke, Norman Nolan, Andy Panko, Andrae Patterson, Lou Ruca, Johnny Rogers, Michael Ruffin, Bryan Sallier, Matt Santangelo, Casey Schmidt, Richard Scott, Glenn Sekunda, Paul Shirley, Lewis Sims, Reggie Slater, Jabari Smith, Deon Thomas, Kevin Thompson, Jerod Ward, Harper Williams, John Williams, David Wood y Michael Wright
  ARG 16 Víctor Baldo, Ariel Eslava, Juan Alberto Espil, Gabriel Fernández, Walter Herrmann, Hernán Jasen, Federico Kammerichs, Alejandro Montecchia, Andrés Nocioni, Fabricio Oberto, Leandro Palladino, Pablo Prigioni, Jorge Racca, Luis Scola, Lucas Victoriano y Rubén Wolkowyski
  FRA 13 Jim Bilba, Alain Digbeu, Stéphane Dumas, Laurent Foirest, Thierry Gadou, Joseph Gomis, Christophe Humbert, Mehdi Labeyrie, Bill Phillips, Stéphane Risacher, Moustapha Sonko, Frédéric Weis y Thierry Zig.
  CRO 6 Veljko Mršić, Damir Mulaomerović, Velimir Perasović, Nikola Radulović, Mario Stojić y Žan Tabak
  RF de Yugoslavia 6 Dexen Bodiroga, Milan Gurović, Nikola Lončar, Vladimir Petrović, Draguen Tarlać y Dexen Tomašević
  ITA 3 Alessandro Abbio, Fabrizio Ambrassa y Alessandro De Pol
  GER 2 Patrick Femerling y Ademola Okulaja
  GRE 2 Panagiotis Liadelis y Giorgos Sigalas
  LTU 2 Šarūnas Jasikevičius y Donatas Slanina
  NED 2 Francisco Elson y Remon Van de Hare
  POL 2 Maciej Lampe y Adam Wójcik
  Bélxica 1 Éric Struelens
  BRA 1 Anderson Varejão
  CUB 1 Andrés Guibert
  SLO 1 Gregor Fučka
  FIN 1 Hanno Möttölä
  NGA 1 Souley Drame
  PAN 1 Rubén Garcés
  ? 1 Sérgio Ramos
  GBR 1 Darren Phillip
  DOM 1 Alexis Montes
  UKR 1 Grygoriy Khizhnyak

Xugadores españoles por comunidáEditar

Comunidá Nᵘ Llistáu
  CAT 35 Berni Álvarez, Manel Bosch, César Bravo, Salva Camps, Pere Capdevila, Jaume Comas, Toni Espinosa, Roger Esteller, Miquel Feliu, Xavi Fernández, Dani García, Roger Grimau, Rafael Jofresa, Oriol Junyent, Ferran Laviña, Joffre Lleal, Jordi Llorens, Ferran López, Héctor Pumar, Carles Marco, Jordi Millera, Román Montañez, Quique Moraga, Álex Mumbrú, Juan Carlos Navarro, Albert Oliver, Joan Peñarroya, Xavier Puyada, César Samartín, Jordi Singla, Francesc Solana, Berni Tamames, Jordi Trias, Xavier Vallmajó y Sergi Vidal
  Comunidá de Madrid 25 José Miguel Antúnez, Nacho Azofra, David Brabender, Antonio Bonu, Rodrigo de la Fuente, Roberto Dueñes, Juan Ignacio Elizagaray, Alex Escudero, Héctor García, Óscar González, Mike Hansen, Eduardo Hernández-Sonseca, Alberto Ferreros, Carlos Jiménez, José López Varela, Paco Martín, Gonzalo Martínez, Raúl Mena, Andrés Miso, Roberto Núñez, José Antonio Paraísu, Guillermo Rejón, Pedro Carbayos, Quique Suárez y Rafael Vidaurreta
  Andalucía 15 Carlos Cabeces, Carlos Cherry, Germán Gabriel, Jesús Lázaro, Juan Carlos Liñán, David Mesa, Raúl Pérez, Alfonso Reyes, Felipe Reyes, Berni Rodríguez, Nacho Rodríguez, Daniel Romero, Sergio Sánchez, Ernesto Serrano, Manuel Valdivieso
  Comunidá Valenciana 6 Alfonso Albert, Jesús Fernández, Salva Guardia, Víctor Luengo, Juan Antonio Orenga y Nacho Rodía
  Canaries 6 Carlos Cazorla, Roberto Guerra, Ricardo Guillén, Berni Hernández, Juan Manuel Rodríguez y Ángel Santana
  Aragón 5 Alberto Angulo, Lucio Angulo, Nacho Biota, Jesús Celleru y Nacho Ordín
  Galicia 5 Jesús Capo, José Ramón Esmorís, Manu Gómez, Javi Rodríguez y Fran Vázquez
  Cantabria 4 David Dobles, Ricardo González, Jacobo Odriozola y Fernando Santu Medero
  Castiella y Llión 4 Asier García, Nacho Martín, Álvaro Palacios y Óscar Yebra
  Estremadura 3 José Manuel Calderón, Iván Corrolades y Juan Sanguino
  Islles Baleares 2 Alfons Alzamora y Paco Vázquez
  País Vascu 2 Iker Iturbe y Pablo Laso
  Rexón de Murcia 2 Pedro Fernández y Fran Murcia

Ver tamiénEditar