Usuariu:Omarete/Llista de parroquies


A VeigaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
A Veiga Q2511834 2924 9.79 1609
Abres Q331319 187 10.49 128
Guiar Q1553435 28 5.55 31
Meredo Q828936 200 27.87 163
Paramios Q2051698 81 9.89 57
Piantón Q829037 465 19.17 293


AmievaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Amieva Q470955 78 50.21 80
Mian Q471465 265 19.45 191
Samartín Q471467 163 10.41 111
San Román Q471440 14 7.64 9
Sebarga Q471453 162 26.19 118


AvilésEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Avilés Q531129 73198 8.78 34244
La Madalena de Corros Q1135379 538 2.5 284
Miranda Q987665 1499 2.93
San Cristoba Q987656 2036 4.02 425
San Xuan de Nieva Q987700 9
Valliniello Q987841 905


AyandeEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Berducedo Q818870 134 26.63 90
Bisuyu Q600783 84 14.14 40
Bustantigo Q426706 17
La Puela Q1341106 632
Llago Q121632 16
Paraxes Q1018038 38
Samartín Q1018084 74
San Salvador Q1018074 54
Santa Colomba Q1428114 56
Santo Miyao Q997845 49
Viḷḷabaser Q1018072 74
Viḷḷagrufe Q1018040 104
Viḷḷar de Sapos Q1017881 18
Viḷḷaverde Q1018070 76
Zalón Q1017850 87
Ḷḷinares Q1017838 52 3.84
Ḷḷomes Q609307 92


AyerEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Beyo Q471489 240 16.29 160
Bo Q892941 380 6.9 294
Cabanaquinta Q1018067 1391 4.71 755
Caborana Q1017802 1144 3.69
Casomera Q386912 148 67.59 183
Conforcos Q471497 30 8.9 37
Cuergo Q471493 65 3.89 72
El Pino Q1018057 754 87.89 547
Morea Q963662 4281 27.98 2547
Murias Q471429 151 47.59 112
Nembra Q471484 318 22.2 227
Peḷḷuno Q161835 169 15.18 168
Piñeres Q471432 608 16.1 520
Santibanes de la Fuente Q471506 360 10.3 264
Serrapio Q471474 130 13.09 116
Soto Q471435 227 10.1 152
Vega Q471503 148 6.8 151
Ḷḷamas Q471470 69 6.99 49


BalmonteEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Almurfe Q987586 36 5.96 49
Augüera Q399656
Balmonte Q816109 607 32.52 406
Bixega Q814285
Castañéu Q527362
Cuevas Q987600
Las Estacas Q987695
Lleiguarda Q616485
Montoubu Q987669
Quintana Q987603
Samartín d'Ondes Q987674
Samartín de Llodón Q987626 168 138
San Bartolomé Q987649
Vigaña Q987646 23 6.36 27
Ḷḷamosu Q987677


BimenesEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Santu Medero Q1017844 712 15.94 630
Santuyano Q1018028 741 11.82 489
Suares Q1017873 228 5.34 198


BualEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
A Ronda Q634838 46 16.5
Bual Q4931241 844 25.93
Castriyón Q987609 158 20.04
Doiras Q987920 102 12.95
Llebredo Q56605048 10 4.36 9
Rozadas Q5295886 139 24.61
Serandías Q568403 186 15.89


CabralesEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Arenas Q1026373
Berodia Q826967
Bulnes Q1004663
Carreña Q1018032 390 19.95 218
Po Q829027
Prau Q828978
Santolaya Q829045 123
Sotres Q2037537
Tielve Q828958


CabranesEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Fresnéu Q850300 257 11.09
Graméu Q850328 37 1.61
Pandenes Q850333 67 1.63 78
Santolaya Q850308 346 5.85 344
Torazu Q987594 227 8.36
Viñón Q5198358


CandamuEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Aces Q845280 59 2.31 56
Cueru Q845277 176 2.61 87
El Valle Q837817
Fenoeda Q837841 198 7.21 131
Grullos Q132493 198 3.89 76
Llameiru Q837821 182 7.4 97
Murias Q837813 250 8.9 165
Praúa Q845108 84 7.77 74
San Román Q527623 286 5.2 189
San Tisu Q845299 127 7.59 94
Ventosa Q597951


Cangas del NarceaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Abanceña Q5175408 97 12.5 38
Adralés Q4684690
Ambres Q4741720
Auguera Q4821627
Bergame Q4891430
Berguñu Q4891743 42
Bimeda Q4913737
Bisuyu Q4918624 182 20.06 91
Brañas Q5195548
Cangas del Narcea Q5032341
Carbachu Q5037833
Carceda Q5038140
Castanéu Q5049633
Cibea Q5119223
Cibuyu Q629937
Courias Q2880530
Fontes de Corveiru Q5198522 28 11.98 15
La Riela Q5195492
Larna Q971893
Las Montañas Q5196384
Maganes Q6729678
Mieldes Q5196112
Monesteriu d'Ermu Q5195576 19
Naviegu Q5196074 157 16.8 84
Noceda Q5198405
Oubachu Q5198280
Ounón Q5198584
Piñera Q5198570
Pousada de Rengos Q5198384
Robléu de Teinás Q5195264
Samartín de Sierra Q927209
San Cristóbal Q5198366
San Pedru Culiema Q9073698
San Pedru d'Arbas Q5199161
San Xulianu Q5195235
Santa Marina Q6047889 140 5.35 66
Santianes Q943483
Santiáu de Sierra Q5199156
Santolaya Q5192599
Trones Q5196937
Tubongu Q5195529
Veiga de Rengos Q5199436 270 22.06 142
Veigaḷḷagar Q7918266
Viḷḷacibrán Q5196903
Viḷḷalái Q5195478
Viḷḷarmental Q5195461
Viḷḷatexil Q5195491
Xarceléi Q5196860
Xedré Q5199205
Xichón Q5562456 54
Xinestosu Q5195530
Ḷḷarón Q5195471 10
Ḷḷinares Q5195518
Ḷḷumés Q6549974


Cangues d'OnísEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Abamia Q4663339 523 14.47 327
Cangues d'Onís Q3326365
Cuadonga Q1018048 2.54
La Riera Q5199257
Llabra Q5196515
Margolles Q5195116 231 19.01
Mestas de Con Q11182524
Samartín de Grazanes Q5196222
Triongu Q5195332 261 12.45 118
Villanueva Q9094085
Zardón Q8066710 82


CaraviaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Caravia Q5037808 226 5.31 164
Caravia l'Alta Q5037810 251 8.05 255


CarreñoEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Albandi Q4709028 663 1.82 475
Ambás Q4742030
Candás Q5008805 7193 2.21 3822
Carrió Q5046488 138 2.31
El Pieloro Q5195458
El Valle Q5196533
Llorgozana Q5199176
Perlora Q5195037
Prevera Q5195114 192 5.74
Priendes Q5195460
Quimarán Q5196888
Tamón Q5196396


CastrillónEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Bayas Q812106 6.25
El Puertu Q5199216 501 2.38 261
Naveces Q845295
Piarnu Q5198707
Salinas Q5196052
Samartín de L'Aspra Q6493822 11455 4.36 4513
Samiguel de Quiloñu Q609741
Santiagu'l Monte Q7420394


CastropolEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
As Figueiras Q3330125 661 1.89 476
Balmonte Q4852368 185 40.87 89
Barres Q4863395 589 7.16 312
Castropol Q5050824 525 1.58 365
Piñeira Q5198665 386 21.49 193
Presno Q955903 280 24.44 131
San Xuan de Moldes Q5062999 382 7.58 165
Siares Q5195581 201 10.33 83
Tol Q5196360 301 10.43 117


CasuEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Bueres Q4985568 140 27.17 119
Caliao Q5019204 142 49.97 143
Coballes Q5138688 89 8.65 84
El Campu Q3775140 322 13.22 257
El Tozu Q9089303
La Felguerina Q5195997
Orllé Q404970
Sobrecastiellu Q5195526
Tarna Q5197067
Tañes Q7682564


ColungaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Carrandi Q5046017
Colunga Q5296116
Gobiendes Q5575504
La Isla Q6463193
La Llera Q103535904 9 1.51 17
La Riera Q5198637
Llastres Q1022266
Lliberdón Q5195325
Llue Q6699559
Pernús Q11260742
Pivierda Q7199639 76
Sales Q11009721
San Xuan de la Duz Q7414631


CorveraEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Cancienes Q5031476 1702 11.75 692
Les Vegues Q850321 7479 1.72 3159
Los Campos Q987651 3197 1.01 1128
Molleda Q5198261 748 5.47 269
Solís Q5198550 391 14.2 153
Tresona Q1018062 1996 8.32 942
Villa Q987683 358 3.54 139


CuañaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Cartavio Q837789 9.7
Cuaña Q5247517
Folgueiras Q266792
Llebredo Q65295916
Mouguías Q837793
Trelles Q837809
Villacondide Q829602


CuideiruEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Cuideiru Q5192533
Faéu Q612197
Nuviana Q5199457
Ouviñana Q3751178
Piñera Q5196179
Samartín de Lluiña Q5195459 894 40.15 724
San Xuan de Piñera Q5195485
Soutu Lluiña Q5195544
Vaḷḷouta Q805347


DegañaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Degaña Q163192 282 46.64 158
Trabáu Q1026738 25 11.94 12
Zarréu Q1017856 628 28.58 369


EilaoEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
A Ronda Q7365522 17 15.6
Buyaso Q4996694 74 16.07
Eilao Q5998774 183 39.64 247
Eirías Q829061 25.65
Xío Q828943 5.5


El FrancoEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
A Braña Q1798642
A Caridá Q837797
Arancedo Q625915
Llebredo Q837767
Llebredo Q69988565 42 6.58 22
Miudes Q837781
San Xuan de Prendonés Q2108740
Valdepares Q837801
Villalmarzo Q2526058


El Valle Altu de PeñamelleraEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Alles Q4732161 166 19.41 147
Cáraves Q5196255 18 7.84 13
Llonín Q6662199 68 6.54 63
Mier Q11031918 64 15.98 58
Oceño Q7076288 57 18.69 22
Rozagás Q7375309 25 10.86 16
Ruenes Q5199223 108 10.95 133
Trescares Q5195407 38 1.92 30


El Valle Baḥu de PeñamelleraEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Abándames Q336830
Alevia Q952743
Buelles Q1001735 113 9.77
Cuñaba Q1146809
Merodiu Q1741189
Narganes Q86926464
Panes Q952756 568 15.33
Sieḥu Q2284208 94 2.41
Tobes Q2437671 101


GozónEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Bañugues Q3775146 611 2.6 358
Bocines Q4936268
Cardo Q5038762
Eres Q5738222
Llaviana Q5195535
Lluanco Q859804
Mazaneda Q10992983
Samartín de Podes Q7206709
Santiao d'Ambiedes Q4741417
Santolaya Q6991056
Verdicio Q7921115
Viodo Q7932984
Vioño Q5196011


Grandas de SalimeEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
A Mesa Q829010 26 12.73 11
Grandas de Salime Q828997 660 29.45 456
Negueira Q829018 13 7.12 15
Penafonte Q829095 70 18.99 43
Trabada Q581483 52 24.15 43
Villarpedre Q828987 4 12.91 4
Vitos Q828965 10 6.28 9


GrauEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Ambás Q4742032 22 3.83 35
Berció Q4891111 97 1.72
Báscones Q5004852 224 7.46
Cabruñana Q5015856 43 2.82
Castañéu Q5049630 228 4.94
Cuaya Q5138014 120 14.81
El Freisnu Q5198702 117 7.86
Grau Q5198431
La Mata Q2834823 486 12.49
Las Villas Q5198612 17 13.32
Pereda Q5195493 148 10.58 129
Peñaflor Q953838
Rañeces Q5195202
Restiellu Q5195158
Rodiles Q5195447 57 7.66 33
Rubianu Q5195510
Sama Q3470603 130 15.92 136
Samartín Q5195546
San Adrianu Q5196086 0 8.88 0
San Xuan Q5198238
Santa María Grau Q5196199
Santa María Villandás Q5198335 74 12.4 135
Santianes de Molenes Q2917614 122 11.9 160
Sorribas Q5127961 25 4.14 35
Tolinas Q7814274 12 11.27 29
Vayu Q4874680
Vigaña Q5198389 20 3.94 31
Villamarín Q5198675 20 8.46 59


IbiasEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
A Estierna Q1018035
Cecos Q845287
Marentes Q611773
Os Coutos Q845291
Piliceira Q845267
San Cremente Q749861
Santantolín Q2219222
Sena Q2269607
Seroiro Q2273809
Taladriz Q845322
Tormaleo Q1766678


IllasEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Illas Q3826768 594 13.31 264
La Peral Q987692 223 6.9 90
Villa Q2524787 197 5.9 75


La RiberaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Ferreros Q13147177 808 4.32
Palombar Q13147841
Perera Q86998990
Soto Ribera Q21716750
Teyego Q3462486


Les RegueresEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Biedes Q857174 255 10.53 128
L'Escampleru Q987597
Santuyanu Q1340313 128
Sotu Q987660
Tresmonte Q975548
Valdunu Q987640 245


LlaneraEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Ables Q5655159
Arlós Q5704331
Bonielles Q5128492
Cayés Q8343049
Ferroñes Q8961493
Llugo Q23013344 4683 16.48 1696
Pruvia Q13147927
Rondiella Q9070639
San Cucao Q13148009
Santa Cruz Q13148016
Villardebeyo Q6712268 674 12.7


LlanesEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Andrín Q4760308
Ardisana Q2185508
Barru Q679700
Caldueñu Q5019124
Carranzo Q5046021
Celoriu Q3326357 300
Cue Q16554061 274 1.84
La Borbolla Q5195504
La Maletería Q20618678
Llanes Q20619434
Los Caleyos Q20619659
Los Carriles Q48918843 98 56
Meré Q6821040
Naves Q837784
Nueva Q1522401
Parres Q28224955
Pendueles Q13147864
Po Q7206081
Porrúa Q5195357
Posada Q2880646
Pría Q837776
Purón Q13147937
Rales Q15696740
San Roque l'Acebal Q20620694
Tresgrandas Q3818084
Vibañu Q13148137
Vidiago Q5194796
Ḥontoria Q978566


LlangréuEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Barros Q4863828
Ciañu Q5119208
La Felguera Q1018102 10.12
La Venta Q10979243
Lada Q950996
Riañu Q7322196 436 11.23
Sama Q3775049
Tiuya Q3321981


LlavianaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Carrio Q5046459
El Condao Q1017831 572 17.68 407
Entrialgo Q10979461 217
La Pola Llaviana Q1018052
Llorío Q650557
Tiraña Q3826738
Tolivia Q3777068
Villoria Q1520366 1079


MieresEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Baíña Q4875264 267 6.07 250
Cuna Q13146976 453 5.26 303
Figareo Q16567878 2072 6.17 1506
Gaḷḷegos Q5195128 246 11.33 177
La Peña Q20618779 779 6.78 564
La Rebollá Q20618902 317 2.84 269
Lloreo Q20619634 536 9.52 461
Mieres Q6001455 22901 2.32 12212
Mieres Extrarradio Q20619930 1301 7.39 894
Santa Cruz Q974056 881 3.75 727
Santa Rosa Q5198506 1473 24.99 1213
Santuyano Q20620756 1099 2.63 527
Siana Q25931675 762 10.53 578
Turón Q5198306 3670 25.3 2571
Urbiés Q20620890 273 17.3 446
Uxo Q5199183 1932 3.8 1347


MorcínEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Argame Q644070
La Foz de Morcín Q987616 880 11.17 539
La Piñera Q6464444 268 7.01 120
Peñerúes Q5198558 215 4.76
San Esteban Q987634 205 12.95 135
San Sebastián Q5198921
Santolaya Q526601


MurosEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Muros Q3821533 1372 5.78 843
San Esteban Q1018065 499 2.31 445


NavaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Cecea Q5055867 482 15.81 359
Cuenya Q5192598
El Remediu Q5196346
Nava Q13147802 3827 35.99 1838
Priandi Q7242517
Tresali Q6152251


NaviaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Andés Q2849196
Anlleo Q3330114
La Polavieya Q3329990 9.58
Navia Q5195449
Piñeira Q3330143
Veiga Q3314267 1733 4.74 823
Villanova Q5196169
Viḷḷapedre Q3329949


NoreñaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Ceis Q3776066 80 1.56 39
Noreña Q3776056 5124 3.84 1845
Santa Marina Q3826785 8 0.26 5


OnísEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Güensucesu Q13146829 111 46.05 75
San Antoniu Q20618946 154 14.53 85
Santolaya Q13147836 488 14.84 277


ParresEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Bode Q25931480 61 3.34 67
Castiellu Q20615228 78
Cayarga Q56648555 59
67
7.79 65
Cofiñu Q611470
Fíos Q5195242 50
La Güera Deu Q20618615 215
Les Arriondes Q20619217 3205
3174
6.78 1483
Llerandi Q5198728 89
Los Montes Q56597619 24 4.55 34
Margolles Q5997176
Nevares Q56634455 117 3.86 115
Parres Q56648379 416 16.08 258
Pendás Q56648497 61 2.94 82
Santitomás Q56648533 301
296
18.52 198
Sorribes Q56649081 40 0.4 73
Viabañu Q25578712 377
391
18.22 533
Villanueva Q20925316


PezósEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Pezós Q13147875 147 38.97 155


PiloñaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Anayo Q488743 118 8.8 132
Belonciu Q167224 320 30.12 262
Boriñes Q893593 179 13.04 212
Cerecea Q1054900 184 18.01 178
Coya Q999064 350 11.22 289
El Tozu Q16897447 20 1.61 37
L'Arteosa Q706414 86 10.11 106
L'Infiestu Q9008407 2430 2.62 1313
La Marea Q1798930 60 2.22 73
Lludeña Q1867747 46 5.05 34
Los Montes Q57389711 106 20.95 104
Miyares Q1940936 177 3.95 142
Pintueles Q67216442 156 9.8 159
Ques Q7271392 124 5.97 128
San Román Q1548466 242 7.11 183
San Xuan de Berbío Q86926562
Santana de Maza Q1914548
Sebares Q86926703
Sellón Q86926831
Sorribes Q1719328 22
Valle Q86927046
Vallobal Q86998254
Villamayor Q86998264


PongaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Abiegos Q320906
Carangres Q1035390
Casielles Q782774
Cazu Q779067 152 15.97 182
El Beyu Q2219666 37 6.75 20
San Xuan de Beleño Q7414628 133 23.84 148
Sobrefoz Q2296516
Tarañes Q2393908 67 44.52 111
Viegu Q2523138


PraviaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Arangu Q625998 240 9.43 210
Cordoveiru Q841769
Courias Q842439
Escoréu Q841871
Folgueras Q842057
Inclán Q1660977
Pravia Q842580
Pronga Q138295
Quinzanas Q842061
San Damías Q842589
Santianes Q842570
Selgas Q842556
Somao Q985439 280 5.81 238
Villafría Q842565
Villavaler Q842560


ProazaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Banduxu Q4854728 38 10.78 46
Caranga Q5037695
Llinares Q5196372 41 4.34 49
Proacina Q7246802
Proaza Q7246842
Samartín Q5196133
Sograndiu Q5195415 70 9.98 84
Trespena Q7835760


QuirósEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Arroxo Q700265 67 3.42 97
Bermiego Q822023 77 9.76 82
Bárzana Q1018844
Casares Q1046804
Chanuces Q1866852
Cinfuegos Q1091794 64 22.73 145
Las Agüeras Q987644 126 15.89 175
Murieḷḷos Q1569393 32 68
Nimbra Q935168 14.98
Pedroveya Q2066893 32 11.36
Ricao Q2148600
Salceo Q1628504
Ḷḷindes Q1496651 61 38.25 82


RibadevaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Colombres Q591287 1334 16.65 916
Noriega Q850316 257 14.22 227
San Juan Q850303 150 4.79 113


RibeseyaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Berbes Q4891082
Collera Q5147046
Llinares Q6550273
Moru Q6913061
Ribeseya Q6107915 2772 1.86 2407
Samiguel d'Ucio Q7876783
San Esteban Q6511518 1156 13.54 1049
Santianes del Agua Q7420413
Xuncu Q9016652


RiosaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Riosa Q86999323


SalasEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Aciana Q7415360 101
96
7.79
Alava Q4708869 31
34
4.86
Ardesaldu Q4787983 111 9.3
Boudenaya Q386229 137
126
7.69
Camuñu Q5028824 83
73
5.05
Cermoñu Q5064525 101
117
6.97
Corniana Q5171582 715 10.43
Doriga Q533464 143
130
7.28
Godán Q5577094 140
119
Idarga Q5987731 93
90
11.32
La Espina Q2900501 452
442
7.89
Llaniu Q6485497 109
107
5.16
Llinares Q5195070 66
61
7.68
Maecina Q6744105 111
101
6.21
Maeza Q6744159 215
208
23.25
Miera Q5195343 16
22
1.81
Prieiru Q5195527 62
59
6.07
Salas Q7403690 1528
1481
6.86
San Esteban Q7413814 97
89
5.66
San Xustu Q7414663 44
43
2.53
Santiagu la Barca Q7420388 32
31
1.52
Santolín Q7413280 32
37
2.02
Santuyanu Q7420725 29
28
4.55
Soutu los Infantes Q5196266 70
68
14.36
Viescas Q968704 47
51
4.15
Villamar Q16897599 90
81
3.02
Villazón Q7930981 248
245
17.7
Ḷḷaviu Q6502749 216
194
25.49


Samartín d'OzcosEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Eilao Q1658719 11 7.29 8
Labiaróu Q1799435 43 16.59 31
Pezós Q75273104 18 8.8 8
Samartín Q75291592 305 34.8 246


Samartín del Rei AurelioEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Blimea Q4926481
Cocañín Q939411
Samartín (Samartín del Rei Aurelio) Q9333093
San Andrés de Llinares Q2891701
Santa Bárbola Q3494183 379 18.51 672


San Tiso d'AbresEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
San Tiso Q9073731 421 31.41


Santalla d'OzcosEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Santalla Q55804835 449 47.12 279


Santo AdrianoEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Castañeo'l Monte Q5049632 27 4.28 47
Llavares Q5198591 48 3.67 44
Tuñón Q5198300 72 11.29 73
Villanueva Q5198455 132 3.36 107


SarieguEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Narzana Q6966535 361 9.29 208
San Román Q5198398 184 6.55 104
Santiago Q5198909 707 9.89 325


SieroEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Aramil Q5702269 333 1.83 173
Argüeyes Q5703850 437 6.28 174
Carbayín Q6120823 1109
Ceis Q5760238
Collao Q3777087 487 5.27 221
El Cuto Q6119095
Feleches Q3824955
Granda Q5884737
Hevia Q5896826
La Carrera Q6461560 4793 9.63
La Collá Q5195027 236 6.67 147
La Paranza Q5964657
La Pola Siero Q1018362 12778 3.75 4904
Lieres Q6544222 8.1
Llimanes Q5976482
Llugones Q3822464 13191 5.48
Marcenao Q10876864
Muñó Q6034980
Samartindianes Q3825126
Samartino Q5657800
Samiguel Q5198602 257 5.06 102
Santa Marina Q6120506
Santa Marta Carbayín Q9074086
Santolaya de Vixil Q5198269 197 4.27 105
Tiñana Q3826453 987 6.89 426
Trespando Q3823930
Valbona Q5730907
Valdesoto Q3824515
Viella Q9093626 5502 2.74 1548


SobrescobiuEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Llaíñes Q5968739 55 14.07 45
Oviñana Q837805 515 35.66 304
Soto Q6118309 241 35.63 191


SomieduEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Aguinu Q2827338
Clavichas Q430989
Corés Q5173822 7.5
El Coutu Q5351077
El Puertu Q5351944 61
63
9.81
El Vaḷḷe Q7911887
Gúa Q5626783
La Pola Q4890701 19
La Riera Q426152
Las Morteras Q6492341 13.03
Pigüeces Q7193472
Pigüeña Q7193473
Veigas Q7918637
Viḷḷar de Vildas Q7930916
Éndriga Q5376618


Sotu'l BarcuEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
La Corrada Q845274 395 7.48 268
Ranón Q845444 1672 6.29 1191
Riberas Q384637 333 11.48 277
Sotu Q7564018 1524 10.09 710


TapiaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
A Roda Q2882801 538 33.76 278
Campos y Salave Q5028522 309 10.88 166
Serantes Q5478629 638 14.1 318
Tapia Q56477061 2241 7.25 1812


TaramundiEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
As Veigas Q7918638 52 23.25 34
Bres Q4961836 85 22.76 74
Ouria Q9053622 76 9.77 42
Taramundi Q54857379 389 26.38 232


TebergaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Barriu Q4863707 30 15.72 30
Carrea Q11680552 51 8.73 73
La Foceicha Q6462569 8 23.84 9
La Plaza Q5196584 641 9.13 485
Parmu Q7264068 95 14.5 72
Rieḷḷu Q5195453 88 5.89 112
San Salvador d'Alesga Q7415284 83 5.91 74
Santianes Q7420412 230 22.83 229
Taxa Q7676754 64 14.65 26
Torce Q7825520 17 7.51 12
Urria Q4135311 20 6.14 26
Viḷḷamayor Q7930861 58 9.84 52
Viḷḷanueva Q958554 187 31.37 147


TinéuEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Arganza Q9056100 147
139
15.53 76
Bourres Q6063644 90
Brañaḷḷonga Q9056101 78
Bustieḷḷu Q6063650 64
Bárzana Q4859879 213
202
10.19 197
Caeras Q5021908 111
Campucaldera Q5946990 112
Cezures Q6063653 30
Coḷḷada Q6063655 105
El Pedregal Q5688607
El Pozón Q6063787
El Rodical Q6063770
Fastias Q5437096
Francos Q56544053 83 7.17 59
La Preda Q6063662 251 14.53 125
Merías Q6063671
Muñalén Q6063674
Naraval Q6063677
Navelgas Q5198661 467 21.69
Nieres Q6063680
Oubona Q6063686
Porciles Q6063690
Reḷḷanos Q5785502
Samartín de Semproniana Q31747809
San Esteban de Reḷḷamiegu Q6063693
San Fagondu Q3947035
San Fliz Q7414198
San Frichosu Q6063708
Sangoñéu Q7418086
Santianes Q6063749
Santiáu Q5064813 135
123
Santolaya Q6063742
Santolaya de Miñu Q5199193
Santuyanu Q46999663
Sobráu Q2876320
Sorriba Q6063754
Soutu Q6063776 97
Tabláu Q6063758
Tinéu Q6063760
Troncéu Q6063763
Tuña Q3818962
Viḷḷatresmil Q7930969
Xinestaza Q5576776
Zardaín Q8066689


UviéuEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Bendones Q4887157 216 3.55 93
Brañes Q8251768 78 9.11 55
Caces Q7902531 281 4.67 179
Godos Q8964566 581 2.23 444
La Manxoya Q9027448 1381 6.17 431
Les Caldes Q5659794 379 4.86 265
Llatores Q9020780 649 5.67 313
Llimanes Q11003434 846 3.95 363
Lloriana Q1602625 246 5.98 108
Lluniego Q9052163 977 11.64 708
Naranco Q9048690
Naves Q9049033 94 1.83 67
Pando Q9055030
Perera Q13147873
Pintoria Q9059963 33 2.93 39
Puerto Q9064533 198 166
Samiguel Q9022595 336 5.97 136
San Cloyo Q7413544 2644 7.8 1139
San Isteba Q8351922 857 7.69 396
San Pedru Nora Q9050598 99 4.14 57
Santa Mariña de Piedramuelle Q11152346 492 3.85 237
Santianes Q7927605
Santolaya Q20620734 206 134
Sograndio Q13148042 392 202
Trubia Q624765 1852 14.59 1249
Tudela Agüeria Q8192101 592 9.42 532
Udrión Q5576880 107
Uviéu Q6054935 205255 26.33 87754
Veguín Q7903008 720 6.48 664
Villaperi Q9094125 305 10.84 182


ValdésEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Alienes Q87200306 60 6.613
Arcayana Q5702604 177 32.69
Ayones Q87200383
Barcia Q19723454
Cadavéu Q6400114
Caneiru Q5747469 858 28.97 502
Carcéu Q5748992 235 10.77 214
Castañéu Q87200612
La Montaña Q5964420
Muñás Q6034974
Outur Q6054770
Paredes Q6061629 375 43.86 336
Santiagu Q6120794
Trevías Q11704723
Ḷḷuarca Q1872807 4747 5.84 2756


Vilanova d'OzcosEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Martul Q1905807 23 9.23 26
San Cristobo Q829078 12 21.68 16
Vilanova Q260589 179 29.22 135
Xestoso Q911067 78 12.85 61


VillaviciosaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Amandi Q454252
Argüeru Q4790029
Arnín Q4795450
Arroes Q4796047
Bedriñana Q4879396
Breceña Q4959993
Camoca Q5026883
Candanal Q5031619
Carda Q939582
Careñes Q13146873
Castiellu Q13146889
Cazanes Q13146893
Celada Q13146891
Coru Q13146957
El Bustiu Q13147029
Fuentes Q62647596
Grases Q1543430
La Llera Q6463443
La Madalena Q20618658
Llugás Q13147709
Miravalles Q13147768
Niévares Q13147807
Oles Q3612204
Pion Q13147888
Priesca Q13147918
Pueyes Q13147930
Quintes Q377378
Quintueles Q5198227
Rales Q13147956 28 3.4 67
Rozaes Q13147987
Samartín de Vallés Q7912474
Samartín del Mar Q20620638
San Pedru Ambás Q460157 4.24
San Xusto Q62647877
Santoxenia Q20620744 39 2.99 147
Seloriu Q5195519 21.36
Tazones Q5195477 219
Tornón Q13148093
Valdebárcena Q13148121
Villaverde Q13148145
Villaviciosa Q7930975 6425 1.95


VillayónEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Arbón Q8203301 211 14.19 121
Busmente y Eirías Q13146836 139 12.5 52
Oneta Q1018097 121 9.84 48
Parḷḷeiru Q574977 137 20.68 111
Ponticella Q837773 303 53.16 249
Villayón Q10968278 369 22.09 171


XixónEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Cabueñes Q5015858 1440 14.82
Caldones Q5019121
Castiello Bernueces Q5049870
Deva Q922970
Fano Q5196251
Fresno Q5195488 191 4
Granda Q5195014
L'Abadía Cenero Q5196972
La Pedrera Q7755762
Llavandera Q2541796
Llorio Q7475344 406
Porceyo Q5196982
Puao Q5196276 243 3
Roces Q5196234
Ruedes Q5195189
Samartín de Güerces Q5196310
San Andrés de los Tacones Q2886289 164 5
Santurio Q5195370
Serín Q5195476 309 15.1
Tremañes Q7838070 3411 3.7
Valdornón Q5196122
Vega Q936026
Veriña Q5195509 605 1.5
Xixón Q56452440 258019 41.38 120243
Xove Q5195503 1579 4.4


Yernes y TamezaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Tameza Q5057317 72
66
14.74 95
Yernes Q5198650 68
66
16.89 57


ḶḷenaEditar

imaxe Parroquia item población superficie númberu de viviendes
Cabezón Q13146841
Campumanes Q5745935 644 8.79 631
Carabanzo Q3663222 216 2.92
Casorvía Q13146884
Castieḷḷo Q8342126
Chanos de Somerón Q13146904 100 4.04
Columbieḷḷo Q13146925
Congostinas Q3663225
Erías Q9003309 60 6.66
Felgueras Q8580914 116 8.48 81
La Pola Q9061362 7938 31.04 4262
Las Puentes Q43982436
Muñón Cimiru Q13147793
Muñón Fondiru Q13147795
Parana Q16615980
Payares Q3360693 111 43.62
Piñera Q13147890 58 7.78
Samiguel del Río Q13148006 20 1.93
Sotieḷḷo Q3663220 56 4.64 71
Teyeo Q9085621 105 37.26 97
Tuíza Q3663211 40 23.81 42
Viḷḷayana Q13148146
Xomezana Q9012519 126 18.57
Zurea Q3663230 160 12.92